Spotkanie autorskie w naszej szkole

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Spotkanie autorskie w naszej szkole

2019-12-05

We wtorek 3 grudnia miało miejsce  niezwykłe wydarzenie bowiem naszą szkołę odwiedziła pani Renata Piątkowska autorka czterdziestu książek dla dzieci, m.in. takich jak „Wszystkie moje mamy”, „Dziadek na huśtawce”, „Z przysłowiami za pan brat”. Odbyły się dwa spotkania o różniej tematyce, w pierwszym dla klas 5d, 5e i 6c pt. "Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły", pani Renata opowiedziała historię Malali, jedynej na świecie dziewczynki, która otrzymała pokojową nagrodę Nobla, a także zaznajomiła uczniów z kulturą w jakiej wychowała się bohaterka. Klasy 1c, 2a i 3a uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym roli humoru w książkach Renty Piątkowskiej. Uczniom szczególnie przypadło do gustu humorystyczne czytanie wybranych utworów przez lektorkę panią Malwinę Kożurno. Po spotkaniach dzieci mogły zadawać pytania autorce oraz zakupić książki ze specjalną dedykacją naszego gościa.

Mamy nadzieję, że to spotkanie obudzi czytelnicze zainteresowania wśród uczniów oraz zachęci do obcowania z niezwykłym światem literatury.