Spotkanie kolędowe z "Dwójką"

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Spotkanie kolędowe z "Dwójką"

2016-01-24

...to był naprawdę magiczny czas dla zebranych wieczorem w auli Towarzystwa Szkolnego w dniu 22 stycznia. Czas niezwykły, bo byliśmy tam wszyscy razem, tworząc zgrany zespół - wykonawcy kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych oraz osoby siedzące na widowni.

Spoglądając wstecz, śmiało można rzec, iż narodziła nam się - bez wątpienia - nowa, dobra "Dwójkowa" tradycja wspólnego kolędowania całej społeczności szkolnej wraz z rodzinami naszych podopiecznych. Żywimy nadzieję, że odtąd będzie ona rokrocznie podtrzymywana, bo okazało się, że warto.

Tego wieczora zaszczycili nas swą obecnością wspaniali goście - ks. bp Jan Szarek wraz z małżonką, który wprowadził  nas w zadumę piękną modlitwą oraz zespół wokalny Vocal Sound, będący niespodzianką całego przedsięwzięcia.

Mimo początkowych obaw, wszystko się udało! Począwszy od błyskotliwej konferansjerki w wykonaniu naszej koleżanki Pani Anny Chrobak-Steckel i Pana Tomasza Lorka - aktora bielskiego Teatru Polskiego, poprzez żywiołowe, albo wzruszające występy dwóch grup dziecięcych naszej szkoły, pod profesjonalnym kierownictwem Pań Anny Chrobak-Steckel i Anny Ostrowskiej-Hołowieckiej. Jej nowo założony zespół MI-Rejki w ostatnich dniach powrócił z tarczą - wyróżnieniem z IX Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Osobne brawa należą się naszym małym solistom-wszystkim razem i każdemu z osobna. Ich śpiew był wyjątkowo piękny, czysty
i melodyjny, a całość wykonania wprost perfekcyjna. Możemy być z nich dumni, gdyż bez wątpienia, rosną na naszych oczach prawdziwe gwiazdy!

Nie sposób nie wspomnieć także o pięknej, zimowej przyprószonej skrzącym śnieżkiem scenografii, która dodatkowo otulała wszystko leciutką kołderką, wprowadzając zebranych w magiczny nastrój... To zasługa naszej koleżanki - Pani Ewy Żydek. Dzięki Pani Joannie Kusiak prezentacja spełniła estetyczne i praktyczne oczekiwania - każdy mógł śpiewać, nawet, gdy pamięć chwilowo zawiodła - słowa mieliśmy przed oczami.

Oprócz naszych rozśpiewanych dzieci, którym akompaniowały Panie Anna Ostrowska-Hołowiecka (pianino) i Pani Magdalena Bury (gitara akustyczna), na scenie pojawiło się także trochę starsze, ale zacne grono - Grono Pedagogiczne - a jakże! Wykonało ono brawurowo dwie kolędy i to prawie bez przygotowania! Bezapelacyjnym hitem tej grupy był "góral z gwiazdą" w osobie kolegi Jerzego Lacha, który - mamy nadzieję - odwracał skutecznie uwagę słuchaczy od ewentualnych niedociągnięć wokalnych. Z widowni co i rusz błyskały flesze...

Jednakże, bez wątpienia, największą niespodzianką wieczoru był występ zespołu Vocal Sound, w którym oprócz stałej obsady, zaprezentowały się nasze wcześniej już wymienione koleżanki - "panie od muzyki", mama jednego z uczniów i przede wszystkim Pani Dyrektor naszej szkoły - Grażyna Lorek. To była prawdziwa uczta dla ucha! Zespół wykonał - a'capella - kolędy "Ach, ubogi żłobie", "Przybieżeli do Betlejem", "Anioł pasterzom mówił". Zapadło nam w pamięć piękne wykonanie kolędy przez duet P. A. Ostrowskiej i P. T. Lorka - "W żłobie leży'' w asyście w/w zespołu, w niecodziennej aranżacji Pana Mateusza Walacha.

Atmosfera spotkania była naprawdę gorąca, ale jednocześnie rodzinna. We wspólne chwalenie Pana pieśnią zaangażowali się wszyscy zebrani - radość z Narodzonego gościła w każdym sercu.

Długo jeszcze po tym wydarzeniu w naszych uszach pobrzmiewały wesołe dźwięki i słowa kolędy "Hejże, ino dyna dyna, narodził się Bóg Dziecina - w Betlejem, w Betlejem..."