Squash

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Squash

2015-03-20

Nie lada gratka trafiła się naszym trzecioklasistom w drugim semestrze. Zostali zaproszeni przez bielski klub Modelarnia do programu JUNIORSQUASH. Dzieci oczywiście ogromnie się ucieszyły, bo dla nich każdy rodzaj ruchu jest niezwykle ważny, a dodatkową motywacją była chęć poznania tej dyscypliny sportowej.

W każdy wtorek dzieci mają zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zajęcia te odbywają się w kilkuosobowych grupach. Najpierw prowadzone są ćwiczenia i zabawy ogólnorozwojowe: biegi, zabawy z piłkami rehabilitacyjnymi, precyzyjne przenoszenie piłeczek do squasha, podrzucanie, łapanie i odbijanie piłeczek. W końcu następuje najbardziej oczekiwany moment: dzieci dostają okulary ochronne, rakiety i piłeczki. Teraz trzeba próbować jak najdokładniej odbijać  piłeczkę od ściany. Okazuje się, że nie jest to takie proste, ale nikt się nie zniechęca, a słowa pochwały instruktorów zachęcają do wysiłku i kolejnych prób.

Korzyść  z tych zajęć jest ogromna, bo squash to intensywny trening wszystkich partii ciała. Gra doskonale poprawia koordynację ruchową i sprawność fizyczną, a do tego jest to świetna zabawa. Nic więc dziwnego, że dzieci czekają niecierpliwie na każdy wtorek.

Może z któregoś trzecioklasisty wyrośnie MISTRZ gry w squasha?