Sukces naszych drużyn koszykarskich w mistrzostwach Bielska-Białej

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2016/2017 » Sukces naszych drużyn koszykarskich w mistrzostwach Bielska-Białej

2017-02-13

W ubiegłą sobotę zostały rozegrane miejskie finały w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. Po zaciętych bojach żeńska drużyna uplasowała się na IV miejscu. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy zajmując miejsce na podium!

Do zmagań finałowych nasze drużyny przystąpiły zajmując w swoich grupach eliminacyjnych odpowiednio- pierwsze (chłopcy) i drugie (dziewczęta) miejsce. Nasza żeńska drużyna w ścisłym finale musiała uznać wyższość ekip ze szkół nr 13, 27 i 36 i ostatecznie została sklasyfikowana tuż za podium- na czwartym miejscu.

Trochę trudniejszą drogę do finałów miała męska reprezentacja, gdyż w walce o finał musiała pokonać jeszcze jedną drużynę – SP 28. Po heroicznej walce w ostatnich minutach udało się wykonać zwycięski rzut i ostatecznie pokonać rywala jednym punktem. W finale przyszło zmierzyć się nam z ubiegłorocznymi finalistami: SP 27 i SP KTK. Po zaciętych i wyrównanych spotkaniach to jednak rywale okazali się minimalnie lepsi i na koniec to oni mogli cieszyć się z pierwszego i drugiego miejsca. Jednak gra naszych koszykarzy absolutnie nie przyniosła wstydu i zasłużenie zajęliśmy miejsce na podium, odbierając brązowe medale za trzecie miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Morawska, Jagoda Dobrzyńska, Amelia Wróbel, Małgorzata Grzanka, Weronika Jagosz, Martyna Gębala, Zofia Rozbicka, Aleksandra Habdas, Barbara Doleżałek, Patrycja Adamczyk, Wiktoria Wyszyńska, Anglika Moskała, Maksymilian Szwabowicz, Krzysztof Karwowski, Bartosz Ostrowski, Aleksander Stopka, Andrzej Żaloudik, Kacper Chmiel, Szymon Szarek, Maksymilian Trzopek, Andrzej Kawa, Filip Wajda, Filip Królczyk, Oliwier Mendyk.