Sukcesy "Dwójkowych" reprezentacji w piłkę koszykową

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Sukcesy "Dwójkowych" reprezentacji w piłkę koszykową

2023-02-14

Ogromny sukces na przełomie miesięcy grudnia, stycznia i lutego odniosły szkolne reprezentacje dziewcząt i chłopców klas piątych i szóstych oraz reprezentacja chłopców klas siódmych i ósmych w międzyszkolnych zawodach sportowy w piłce koszykowej na tle miasta Bielsko-Biała.

Nasze koszykarki klas młodszych bardzo dobrze wypadły w rozgrywkach grupowych, gdzie po emocjonujących meczach wywalczyły drugie miejsce i awansowały do finałów. Po emocjonujących finałach zajęły wysokie czwarte miejsce w Igrzyskach Dzieci.

Reprezentacja dziewcząt klas młodszych: Amelia Surma, Aleksandra Woźniak, Natalia Piecuch, Kinga Wybraniec, Maja Leki, Paulina Mazur, Daria Michałek, Emilia Wołoszyn, Zuzanna Chmiel, Zuzanna Gnela, Milena Merta, Matylda Sablik.

Chłopcy z tego samego rocznika również awansowali do finałów Miejskich Igrzysk Dzieci z drugiej pozycji w grupie. Mecze finałowe to popis naszych reprezentantów, udało się im pokonać zespoły SP 27 i SP 28. Dzięki tym dwóm zwycięstwom reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w Bielsku ze wszystkich szkół podstawowych.

W drużynie naszych srebrnych medalistów wystąpili: Karol Piłot, Adam Bartoszek, Kajetan Klimeczko, Antoni Bury, Kamil Bożek, Aleksander Zaremba, Kamil Rodenko, Grzegorz Traczewski, Bryan Dybczak, Norbert Michałek, Hektor Karcz, Dawid Kropek, Goran Zieliński.

Nasza najstarsza reprezentacja chłopców w piłkę koszykową, również zakończyła rozgrywki grupowe na drugim miejscu. Dzięki temu awansowali do rozgrywek pucharowych i po ciężkim meczu zajęli wysoką lokatę 4-6 miejsce w Igrzyskach Młodzieży w Bielsku-Białej.

Reprezentacja chłopców klas starszych: Igor Klimczak, Grzegorz Kozak, Grzegorz Pysz, Tomasz Michalski, Adam Szuta, Ignacy Mendyk, Hubert Merta, Jakub Hołdyk, Kacper Królczyk, Piotr Strauchmann, Michał Staniczek.