Świat bajki trzecioklasisty

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2021/2022 » Świat bajki trzecioklasisty

2022-04-12

„Przygoda Psoty”, „Naszyjnik ratunku”, „Największy skarb”, „O kocie, który stał się myszą”, „Czarodziejski pokój”, „Najmłodszy”, „Legendarny strzał”, „Wyprawa na Bystra”, „Złoty kot”, „O chłopcu, który nie umiał przegrywać”, „Mój nowy dom”, „Psikul”, „Znowu się zgubiłem”, „Kosmiczne przygody Stefana”, „Niespodziewana przyjaźń”, „Napad na szkołę podstawową” – to tylko niektóre tytuły bajek i opowiadań, które własnoręcznie napisali uczniowie klas trzecich.

Te bajki zrodziły się z dziecięcej wyobraźni. Dzieci włożyły w nie wiele serca i zapału, wykorzystując przy tym swoją wyjątkową w tym wieku pomysłowość. W ten sposób powstały piękne, niezwykle oryginalne prace – niektóre zabawne, inne pouczające, promujące pozytywne wartości i postawy.

Oceniano m.in. poziom literacki, poprawność stylistyczną i językową oraz twórczy charakter utworu, jego oryginalność. Nagrodzeni zostali:

•   1 miejsce – Maja Hołdyk, kl.3a oraz Paweł Bylica, kl.3c

•   2 miejsce - Sara Bacia, kl.3c

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie. Wasze talenty i pomysłowość zasługują na uznanie!