Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2020-10-16

W piątek 2.10.2020 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem tej corocznej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami i łamigłówkami logicznymi. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na 5 wylosowanych pytań dotyczących mnożenia i dzielenia, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Korytarze, sale lekcyjne, tablice informacyjne, a nawet schody szkolne ozdobione były kolorowymi działaniami z tabliczki mnożenia, które zachęcały do powtórek i zabawy.

W tym roku uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mogli też wziąć udział w Internetowym Konkursie Matematyczno-Logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”, który trwał od 5.10.2020 r, a którego finał odbędzie się w sobotę 17.10.2020 r. Miło nam poinformować, że do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 5 uczniów oraz 1 nauczyciel naszej szkoły. Życzymy Im powodzenia.