Światowy Dzień Wody

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Światowy Dzień Wody

2024-05-13

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Wody.

To święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ podczas konferencji Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro. Jego głównym celem jest przypomnienie, że woda jest niezbędna do życia człowiekowi, a także zwrócenie uwagi na globalne problemy związane z dostępem do wody.

W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało: " Woda dla pokoju".

Podczas obchodów Światowego Dnia Wody współpracowaliśmy z Polską Akcją Humanitarną. W celu przybliżenia naszym uczniom problemów związanych z dostępnością wody na świecie, wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach zajęcia, podczas których wykorzystali scenariusze lekcji zaproponowane przez PAH. W nich znajdowały się bardzo atrakcyjne dla uczniów materiały, m.in. filmy edukacyjne, quizy, rymowanki. Dzięki nim dzieci mogły dowiedzieć się czym jest ślad wodny, czy warto go zmniejszać i w jaki sposób można to robić.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, nabyte na lekcjach wiadomości, wykorzystają w swoim codziennym życiu.

Za rok kolejna akcja i kolejne informacje o tym, jak można dbać o wodę.