ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ w naszej szkole

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ w naszej szkole

2016-10-17

14 X – to dzień niezwyczajny w kalendarzu szkolnym. Nie było lekcji, ale uczniowie spotkali się ze swoimi nauczycielami najpierw na zajęciach wychowawczych w klasach, a później na uroczystości w auli TS. Świąteczne spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor – Grażyna Lorek, która powitała całą społeczność szkolną i złożyła wszystkim pracownikom gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Następnie głos zabrali przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców, którzy w imieniu Rodziców naszych uczniów złożyli na ręce Pani Dyrektor kwiaty i najserdeczniejsze powinszowania dla wszystkich świętujących ten dzień.

A później prowadzenie przejęli już uczniowie. Okazało się, że wspaniali młodzi artyści z klasy 6 c przygotowali piękny upominek. Zaprosili wszystkich pracowników szkoły i gości na barwny, pełen humoru, radości i niespodzianek program zatytułowany: ”Wiele miłych dedykacji w koncercie życzeń z okazji Dnia Edukacji”.Tym razem nauczyciele zasiedli na widowni, a uczniowie przez 45 minut starali się (z powodzeniem) ich wzruszyć i zabawić. Doskonali prezenterzy skierowali do każdego pracownika szkoły specjalnie na tę okazję ułożone życzenia. Niektóre żartobliwe, inne nastrojowe, ale wszystkie z serca płynące. W ciepłych słowach uczniowie wyrazili swoje uznanie i wdzięczność za codzienny trud, cierpliwość i wyrozumiałość. Dedykacje przeplatały artystyczne popisy w wykonaniu niezwykle uzdolnionych uczniów, których w naszej szkole nie brakuje. Wśród pokazów znalazły się świetne aranżacje muzyczne, taniec, recytacje, akrobacje. Program artystyczny, okraszony piękną prezentacją, publiczność przyjmowała z żywiołowym entuzjazmem. Gromkie brawa na koniec występu nagrodziły pomysłowość i talent wszystkich wykonawców.

Ten poranek okazał się piękny, pełen słońca i uśmiechu, taki jak w piosence rozpoczynającej koncert.