Szkoła do hymnu

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Szkoła do hymnu

2020-11-13

W myśl słów: Za twoim przewodem, złączym się z narodem w dniu 10.11.2020 r., w przededniu odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 11:11 Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej – Szkoła do hymnu.

Wolność w tym czasie ma niesamowitą cenę, gdyż pandemia ograniczyła naszą swobodę. Symboliczne połączenie się z narodem w tym roku przybrało formę śpiewu „na odległość” i było wyrazem jedności i patriotyzmu. W trudnym czasie nauki zdalnej udowodniliśmy, że potrafimy pielęgnować tradycję naszych przodków i czcić ich bohaterstwo. Przerywając lekcje z zaangażowaniem odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Każdy w zaciszu swojego domu, mobilizując domowników, symbolicznie upamiętnił 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wielkie wydarzenie, ponieważ w akcję włączyło się 16269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Na Śląsku w tym wydarzeniu wzięło udział 1875 szkół, co naszemu województwu dało drugie miejsce w kraju. W akcje również włączyły się 134 placówki polonijne m.in. z: Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Austrii, USA, Kanady, Australii, Ukrainy i Białorusi.

Troska o kształtowanie postaw obywatelskich oraz patriotyzmu jest jednym z głównych elementów szkolnej edukacji. Tak też możemy się poszczycić, że również w tym roku dwójkowa rodzina wyraziła swoje przywiązanie do pięknej tradycji.