Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji Józefa Ratajczaka”

2019-10-23

18 października 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „W krainie poezji Józefa Ratajczaka” organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów. Komisja w składzie: Monika Kozieł-Leja, Agnieszka Sromek i Aleksandra Gumula oceniła dobór repertuaru, dykcję, wymowę, interpretację oraz ogólne wrażenie. Na scenie można było usłyszeć przepiękne wykonania utworów przez uczestników. Po długich obradach jury wyłoniło laureatów. Z klas 1-3:

I miejsce - Klementyna Orlicka kl. 3c,

II miejsce - Maja Bylok kl. 3a,

III miejsce - Ada Strycharczyk-Maj kl. 3b.

Z klas 4-6:

I miejsce - Liliana Marijczyn kl. 5d,

II miejsce - Anna Bawelska kl. 6e,

III miejsce - Milena Kobiałka kl. 5e.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Klementyna i Liliana będą reprezentowały szkołę w konkursie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej 19 listopada 2019 r.