Szkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Szkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie

2016-12-13

W dniu 10 grudnia 2016 r., w cyklu obchodów Jubileuszu 15-lecia SP2 TS, odbyły się wewnątrzszkolne „Mikołajkowe Zawody Pływackie”. Impreza odbywała się na krytej pływalni w Goczałkowicach-Zdroju w godzinach dopołudniowych.

W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów z klas II i III oraz 19 z klas IV-VI, w sumie 44 osoby. W pierwszej części rywalizowali ze sobą uczniowie klas młodszych rozgrywając sześć biegów indywidualnych na dystansie 50 metrów, oraz jeden bieg sztafetowy. Zgłoszeni zawodnicy zostali podzieleni rocznikami, dodatkowo oddzielnie startowali chłopcy i dziewczęta. Dzięki temu mogliśmy nagrodzić po trzy najlepsze dziewczęta i trzech najlepszych chłopców z klas drugich i trzecich.

I tak wśród dziewcząt z klas drugich na podium znalazły się:

Kaja Skórka III miejsce,

Hanna Iwanicz II miejsce,

Zofia Pasierbek I miejsce.

Najlepsi chłopcy w tej grupie to:

Filip Pukło III miejsce,

Iwo Kolondra II miejsce,

natomiast pierwsze miejsce zajął jako jedyny zgłoszony z klas pierwszych Bartłomiej Giżycki!

Wśród klas trzecich

triumfowała Julia Bożek,

na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Dziedzic,

trzecie miejsce przypadło Mai Zamarlik.

Męskie podium z tego rocznika to:

Wojciech Giżycki I miejsce,

Mikołaj Duhl II miejsce,

Filip Buchowski III miejsce.

Po biegach indywidualnych przyszedł czas na sztafety. W tej rywalizacji najlepsza okazała się sztafeta z klasy 3c, w składzie której wystąpili:
Wojciech Giżycki, Kajetan Sobieszczański, Filip Buchowski, Krzysztof Białojański.

Na zakończenie pierwszej części zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców oraz najlepszych sztafet. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami.

Po występach klas młodszych przyszłapora na występy prawie zawodowych pływaków, czyli uczniów z klas IV-VI. Schemat rozgrywania zawodów był taki sam jak w klasach młodszych, z tą różnicą, że po biegach indywidualnych zawodnicy startujący w biegu sztafetowym musieli pokonać dłuższy dystans. Nie udało się również wyłonić zwycięzców wśród chłopców z klas czwartych ze względu na brak zgłoszonych do rozgrywek zawodników.

Wśród dziewcząt na podium w tej kategorii wiekowej (kl. IV) stanęły:

Maja Duhl I miejsce,

Oliwia Tworzyańska II miejsce,

Amelia Łozdowska III miejsce.

Trzy najlepsze dziewczęta w klasach piątych to:

Aleksandra Habdas I miejsce,

Maja Buchowska II miejsce,

Zofia Wójcik III miejsce.

Najbardziej zaciekła rywalizacja miała miejsce wśród chłopców z klas piątych, a to ze względu na największą liczbę zgłoszonych zawodników.

Po wyrównanej walce:

zwycięstwo przypadło Maksymilianowi Szwabowiczowi,

drugi był Piotr Lorek

a trzeci Jan Kazimierski.

Najszybszą dziewczyną w klasach szóstych okazała się

Emilia Durajczyk,

na drugim miejscu natomiast uplasowała się Marta Ślęczka.

Bardzo wyrównany przebieg miał wyścig chłopców z klas szóstych. Tam różnica między pierwszym i trzecim miejscem wyniosła niecałe trzy sekundy.

Pierwszy był Jakub Nikiel,

drugi Marcin Bizoń,

a trzeci Jakub Wójcik.

Najlepszą sztafetą, która miała do pokonania dystans 4x50 metrów, okazała się sztafeta z klas szóstych w składzie:

Jakub Nikiel, Emilia Durajczyk, Marcin Bizoń, Jakub Wójcik.

Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta klasy 5A, podium uzupełniła sztafeta z klas czwartych.

Na zakończenie zmagań klas starszych również odbyła się dekoracja, na której  Pani Dyrektor wręczyła nagrody, medale i dyplomy oraz życzyła dalszych sukcesów sportowych wszystkim uczestnikom.

Mikołajkowe Zawody Pływackie okazały się bardzo udaną imprezą co podkreślali licznie zgromadzeni rodzice. Uśmiechu, pomimo zaciętej rywalizacji, było co niemiara.

Zapraszamy do galerii część 1, część 2.