Szkolny Turniej Szachowy

Konkursy » KONKURSY 2024/2025 » Szkolny Turniej Szachowy

2024-10-15

W dniu 9 października dziewiętnastu uczniów szkoły przystąpiło do Szkolnego Turnieju Szachowego.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund w systemie 10 minut na partię dla zawodnika. Rozgrywki były niezmiernie emocjonujące. A spektrum zawodników bardzo zróżnicowane.

Największe brawa należą się Zuzi Kusto z klasy pierwszej, która, mimo że była najmłodsza, zdołała nawet wygrać jedną partię.

Absolutnym zwycięzcą turnieju okazała się Julia Nazarova (6 wygranych partii).

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

W kategorii młodzieży (rocznik 2011-2010) zwyciężył Franciszek Kamieński przed Grzegorzem Traczewskim i Patrykiem Pająkiem.

W kategorii dzieci (rocznik 2012 i młodsi) zwyciężyła Julia Nazarova przed Ivanem Nazorovem, Maksymilianem Szymałą i Wojciechem Babiuchem.

A wśród dziewcząt Julia Nazarova była przed Emilią Dębowską, Anhelina Konovalovą, Mileną Wandzel.

Zawody miejskie odbędą się w dnia 7-8 listopada.