Uczymy Dzieci Programować

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Uczymy Dzieci Programować

2021-01-14

Młodzi programiści naszej Dwójki brali udział już szósty raz w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Uczymy Dzieci Programować”, którego organizatorem była marka EduSense. Honorowy patronat nad programem objęli: Lubelski Park Naukowo Technologiczny, Prezydent Miasta Lublina, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Mazowiecki Kurator Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku.

W naszej szkole zajęcia prowadzone były przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz edukacji informatycznej P. Agnieszkę Konicką. W ramach projektu uczniowie poznali tajniki programowania robotów OzoBotów, samodzielnie tworzyli algorytmy, gry i aplikacje czy wizualne plansze. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie powierzone im zadania.

Nasze działania w zakresie zdobywania umiejętności programistycznych zostały podsumowane przez organizatora i przyznano nam stosowny certyfikat. Czujemy się docenieni, ale przede wszystkim usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą.

Zajęcia z programowania wpłynęły na wzrost samooceny i kreatywności uczniów. Rozwinęły umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania oraz umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami. Wzrosło ich zainteresowanie robotyką i programowaniem oraz twórczym korzystaniem z urządzeń cyfrowych.

W kolejną edycję programu wchodzimy z Genibotami- to niezwykle uniwersalne, wyposażone w wiele funkcji roboty edukacyjne do nauki programowania. Dzięki nim otworzymy dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths).