Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

2021-11-03

W piątek 29 października 2021 r. zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.
W tym dniu wszyscy pierwszoklasiści przyszli do szkoły podekscytowani, uśmiechnięci i bardzo odświętnie ubrani. Przed nimi był bowiem niezwykły dzień…

W Auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, w obecności  rodziców, Pani Dyrektor Grażyna Lorek uroczyście pasowała ich na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Najpierw jednak zaprezentowali swoją dotychczas zdobytą wiedzę oraz talenty wokalne i recytatorskie. Po części artystycznej przyszedł czas na Akt Ślubowania i Pasowania na uczniów. Uczniowie z wielkim przejęciem ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz pilnie się uczyć. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Lorek dokonała Aktu Pasowania. Każdy pierwszak dotknięty zaczarowanym ołówkiem usłyszał słowa „Uroczyście pasuję Cię na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja”. Ten wyjątkowy dzień z całą pewnością wszystkim pozostanie w pamięci.

Po uroczystości w Auli uczniowie przeszli ze swymi wychowawcami i rodzicami do swoich klas. Tam czekały na nich tradycyjne rogi obfitości oraz pyszny, słodki poczęstunek.

Wszystkim naszym pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, wielu radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!