Warsztaty edukacyjne z fundacją "Świat w naszych rękach"

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Warsztaty edukacyjne z fundacją "Świat w naszych rękach"

2022-12-12

12 grudnia uczniowie klasy 2a mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych "Przyjaciel na całe życie". Głównym celem Fundacji "Świat w naszych rękach" jest inicjowanie i wprowadzanie pozytywnych zmian we wszystkich obszarach życia ludzkiego, wraz z ochroną jego środowiska naturalnego i praw zwierząt. Jej motto brzmi „Zmiana jest możliwa. Tu i teraz. Ważny jest każdy mały krok. Zacznij tu gdzie jesteś”.

Wydarzenie było okazją nie tylko do zapoznania się z działalnością Fundacji, ale również rozpropagowaniem problematyki ochrony zwierząt, uwrażliwieniem naszych uczniów na krzywdę tych, którzy oczekują od nas pomocy i którym ta pomoc się po prostu należy. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zwierzęta oraz w jaki sposób zapobiegać bezdomności zwierząt.

Uczniowie zadawali pytania, na które padały wyczerpujące odpowiedzi. Zainteresowanie dzieci było ogromne, pytały o bardzo różne sprawy – począwszy od opieki nad zwierzętami domowymi, skończywszy na tym, co zrobić, jeśli znajdzie się wałęsającego się psa czy kota.

Takie spotkanie było bardzo potrzebne, ponieważ wiadomo, że ten, kto szanuje i nie krzywdzi zwierząt, ten nigdy nie skrzywdzi człowieka!