Warsztaty w Warowni Pszczyńskich Rycerzy

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Warsztaty w Warowni Pszczyńskich Rycerzy

2024-05-13

7 maja uczniowie klas pierwszych i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę. Zwiedzili zamek, zobaczyli, jak wygląda sala mieszczan i sala rycerska. W dolnych pomieszczeniach zamku, tj. w sali mieszczan, słuchali ciekawostek o chlebie i przyrządzili swój własny. Dowiedzieli się, w co damy i jegomoście ubierali się w średniowieczu oraz jakie posiadali stroje. Była też okazja, aby ubrać się w to i owo :)  Rycerz Janek opowiedział o życiu rycerza. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda zbroja rycerska i poszerzyli swoje słownictwo o nowe wyrazy. Niektórzy mogli spróbować utrzymać miecz w swojej dłoni. To był zaszczyt dosięgnąć miecza pod okiem samego rycerza warownego. Był też czas na zabawę na placu zabaw w stylu średniowiecznym oraz udział w turnieju rycerskim i strzelaniu z łuku. Po atrakcjach czekał "królewski" posiłek. To był dzień bogaty w atrakcje.

Zapraszamy do galerii.