Widać nas na lekkoatletycznej bieżni

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2021/2022 » Widać nas na lekkoatletycznej bieżni

2021-10-08

Trójka uczniów naszej szkoły regularnie uczestniczyła w jesiennych czwartkach lekkoatletycznych. Te mini zawody lekkoatletyczne dla dzieci gromadzą na starcie przedstawicieli wielu bielskich szkół oraz dzieci z Kęt, Żywca, Kóz, Bystrej, Hecznarowic. Zwykle startuje około 250 osób.

Dla dwóch uczniów klas czwartych Michała Saneckiego i Wojtka Szkotaka był to debiut w cyklu. Jednak już w pierwszych startach obaj znajdowali się na czołowych miejscach.

W ostatnich zawodach 7 października Wojtek Szkotak zwyciężył w biegu na 60 m wśród chłopców z rocznika 2011. Konkurencja była ogromna, bo startowało około 40 zawodników.

Wśród starszych biegaczy kilkakrotne widzieliśmy Tomasza Saneckiego z klasy siódmej. Uczeń ten w jednej z imprez zdobył brązowy medal w biegu na 300 m. Wszystkie te wyniki dają nadzieję na następne jeszcze lepsze starty.

Kolejną biegową imprezą na której się pojawimy będą Młodzieżowe Biegi Niepodległości (11 listopada). Już rozpoczynamy przygotowania.