Wycieczka klas 2A i 2C do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Wycieczka klas 2A i 2C do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu

2023-04-14

12 kwietnia odbyła się wycieczka klas 2A i 2C do Kopalni Guido w Zabrzu. Ten wycieczkowy dzień to była idealna okazja do spełnienia dziecięcych marzeń, zaspokojenia ciekawości i odczucia na własnej skórze trudu górniczej pracy w formie zabawy.

Drugoklasiści uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu w formie zabawy, dzięki któremu mogły wcielili się w rolę górnika i na własnej skórze odczuli trudy pracy pod ziemią. Mali podopieczni otrzymali oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznali realizm pracy w kopalni, wykonywali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także brali udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Zaprezentowano też pracę największego w Polsce 22 tonowego kombajnu oraz ciekawe multimedialne zagadki związane ze Śląskiem i jego zwyczajami. Podczas wędrówki labiryntem górniczych korytarzy dzieci poznawały także ciekawostki z życia podziemnych zwierząt, Królowej Luizy i Skarbnika, którego mogli usłyszeć. Jedną z największych atrakcji był emocjonujący przejazd podziemną kolejką górniczą Karlik. Po wyjściu z kopalni czekała na wszystkich jeszcze jedna atrakcja - park naukowo-rozrywkowy.

Oprócz wielu niezapomnianych wrażeń i sporej dawki wiedzy można potwierdzić, że był to doskonały dzień na integrację grupy i wspólne spędzenie czasu.