Wycieczka klas pierwszych do Apilandii

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2021/2022 » Wycieczka klas pierwszych do Apilandii

2022-05-12

Dnia 11maja 2022 roku w słoneczną, wiosenną środę uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. To niezwykle interesujące miejsce, w którym dużo dowiedzieliśmy się o życiu i zwyczajach pszczół, pracy pszczelarza i urządzeniach, jakie wykorzystuje oraz poznaliśmy właściwości prozdrowotne miodu i produktów pszczelich.

 

W odrestaurowanych zabytkowych podziemiach za pomocą różnorodnych technik multimedialnych poznaliśmy znaczenie i rolę pszczół, właściwości miodów i innych produktów pszczelich. Obejrzeliśmy krótki film o życiu owadów i zgłębiliśmy tajniki pracy pszczelarza.

 

Podczas warsztatów pszczelarskich z ogromnym podekscytowaniem wykonywaliśmy 2 rodzaje świec. Do pierwszych potrzebne były: płynny wosk, forma silikonowa, knot bawełniany i gumki. W drugiej części zajęć zwijaliśmy arkusze węzy, wokół bawełnianych knotów, tworząc własne świece. Skosztowaliśmy pełnego witamin pyłku pszczelego oraz pysznego miodu. Na zakończenie wycieczki zakupiliśmy piękne pamiątki w sklepiku.

 

Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domu.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło