Wycieczka klas szóstych w Sudety

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Wycieczka klas szóstych w Sudety

2016-05-18

W dniach 09 - 11.05. 2016 klasy 6b i 6c wyruszyły na wiosenny podbój Sudetów.

W pierwszym dniu dotarliśmy szczęśliwie do Wrocławia i podziwialiśmy Panoramę Racławicką oraz zwiedzaliśmy Ogród Zoologiczny. Największe wrażenie wywarło na nas Afrykarium, które pomogło nam się przenieść na chwilę na czarny ląd. Wytchnienie w majowy, upalny dzień przyniosło nam obcowanie z uroczymi pingwinami i obserwowanie różnokolorowych ryb przepływających dosłownie nad naszymi głowami. Wizytę we wrocławskim Afrykarium polecamy przeżyć osobiście.

Wieczór spędziliśmy popijając zdrowe, lecznicze wody w pijalni wód w Dusznikach Zdroju.

Dzień drugi przyniósł ochłodzenie, gdyż wędrowaliśmy podziemnym labiryntem znajdującym się pod twierdzą w Kłodzku. Z wypiekami na twarzy przeciskaliśmy się wąskimi korytarzami i słuchaliśmy ciekawej historii tego miejsca. Następnie podziwialiśmy bazylikę w Wambierzycach i ruchomą, drewnianą szopkę oraz kaplicę czaszek w Czermnej, by wreszcie odpocząć po trudach wycieczki na deptaku w Kudowie Zdroju. Nie zabrakło oczywiście i w tym dniu wód leczniczych, które ugasiły nasze pragnienie.

Dzień trzeci pobytu w Sudetach to wyprawa na Szczeliniec i spacer po Błędnych Skałach. Urocze zakątki, niesamowite widoki, niezapomniane wrażenia.

Szczęśliwy powrót do domu w blasku zachodzącego słońca był niestety koniecznym, ostatnim punktem naszego programu. Szkoda :).

Polecamy odwiedzić ten zakątek Polski podczas wakacyjnych wędrówek.