Wycieczka klasowa do Planetarium w Chorzowie

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Wycieczka klasowa do Planetarium w Chorzowie

2024-04-30

W dniu 24 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 3b i 3c wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Śląskiego Planetarium w Chorzowie.

Planetarium Śląskie to największe i najstarsze planetarium oraz obserwatorium astronomiczne w Polsce. To miejsce od wielu lat przyciąga miłośników astronomii i tajemnic wszechświata.

Program wycieczki obejmował fascynującą podróż przez Układ Słoneczny. Uczniowie uczestniczyli w dwóch seansach: „Kometa nad szwajcarską Doliną” oraz „Królestwo planet”. Podczas zajęć uczniowie mogli z bliska obserwować nie tylko gwiazdy, ale także inne ciała niebieskie. Wspólnie odkrywali tajemnice kosmosu i dowiadywali się, jak działa nasz układ planetarny.

Po seansie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach astronomicznych. Dowiedzieli się, jak obserwować niebo, rozpoznawać gwiazdozbiory i śledzić ruch planet. Ogromnym przeżyciem była podróż w przestworzach w okularach 3D. To fascynujące doświadczenie pozwoliło lepiej zrozumieć naszą pozycję w kosmosie.

Wizyta w Planetarium w Chorzowie była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca.