Wycieczka klasowa uczniów klas drugich do Pszczyny

Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » Wycieczka klasowa uczniów klas drugich do Pszczyny

2022-05-17

W środę 11 maja 2022 r. klasy drugie wyruszyły na klasową wycieczkę do Pszczyny. Dzień zapowiadał się wyjątkowo pięknie, słońce świeciło od samego rana.

Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje, począwszy od przejazdu pociągiem, którym dotarli do Pszczyny. Jak się okazało, wiele dzieci miało okazję jechać tym środkiem transportu pierwszy raz!  Po dotarciu do celu mali podróżnicy odwiedzili skansen-Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, w której z zaciekawieniem oglądali zabytkowe chaty i ich autentyczne wyposażenie, przedmioty użytku codziennego, narzędzia i  pojazdy, którymi niegdyś się poruszano. Pełni wrażeń wyruszyli na kolejne spotkanie, tym razem z przyrodą do Pokazowej Zagrody Żubrów. Tam mieli niezwykłą przyjemność poznać rodzinę żubrów, ich zwyczaje i zachowania oraz zobaczyć inne gatunki zwierząt tam mieszkających. Naszym przewodnikiem po tym miejscu okazał się być przepiękny, choć nieco hałaśliwy, paw indyjski, który podążał za nami krok w krok. Po tej niesamowitej lekcji przyrody dzielni turyści podążyli w kierunku przepięknego i unikatowego w skali kraju Muzeum Zamku Pszczyńskiego. Tam przeżyli wyjątkową „zamkową przygodę”, zwiedzili komnaty zamkowe, poznali historię ich mieszkańców, oglądali ciekawe eksponaty, a nawet rozwiązywali tajemnicze zagadki.

Następnie pełni wrażeń zaglądnęli na uroczy pszczyński rynek, aby ostudzić emocje, zjadając przepyszne lody w tamtejszej lodziarni.  Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Bielska-Białej, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

To była wyjątkowo fascynująca i przyjemna wyprawa!