Wycieczka koła turystycznego do Bestwiny

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Wycieczka koła turystycznego do Bestwiny

2016-04-14

Sobota 9 kwietnia 2016 rok, deszcz, chłodno, co nie zachęca do wiosennych wypraw. My jednak jesteśmy wprawieni w wędrowaniu, więc wyruszamy do niedaleko położonej Bestwiny, by tam zwiedzić muzeum regionalne, którym zarządza i po którym oprowadza nas pan przewodnik - pasjonat. To on przybliżył nam historię życia mieszkańców tej miejscowości, pozwalając usiąść w kolasce i „pasując” naszych kolegów i koleżanki a to na gosposie, a to na woźnicę, czy też angażując nas do przygotowania ciasta na chleb, który upiekliśmy w chlebowym piecu.

Na koniec poczęstował nas aromatyczną herbatą i chlebem z masełkiem. Dwa bochenki przyjechały z nami do Bielska. Nie przyjechała kiełbasa, którą upiekliśmy na grillu i ze smakiem, po całym dniu atrakcji zjedliśmy. I na dodatek oszczędził nas deszcz, padając od czasu do czasu i tylko drobnymi kropelkami.