Wyniki Szkolnego Konkursu Mitologicznego dla uczniów klas 5

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » Wyniki Szkolnego Konkursu Mitologicznego dla uczniów klas 5

2021-06-16

„Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka się nie obejdzie i wciąż do nich wraca.”

Jan Parandowski

Wielu uczniów klas 5 uległo magii świata antycznego. Mity okazały się dla nich fascynującą lekturą. Z zaciekawieniem wkraczali w fantastyczny świat bogów i bohaterów, odkrywali odwieczne pragnienia ludzi, ich wyobrażenia o stworzeniu i urządzeniu świata. Odkrywali ślady mitologii w późniejszych dziełach sztuki i literatury a także we współczesnym języku. Uczniowie najbardziej zauroczeni mitami wzięli udział w Szkolnym Konkursie Mitologicznym.

Laury zdobyli:
Paulina Odrzywołek kl. 5 a I miejsce
Stanisław Matlak kl. 5 a II miejsce
Jakub Kiełkowicz kl. 5 b III miejsce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy!