Wyśpiewane I miejsce Krzysztofa Lorka

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Wyśpiewane I miejsce Krzysztofa Lorka

2023-05-05

W naszej nowej zakładce – Dwójkowicz z pasją jednym z bohaterów jest Krzysztof Lorek – uczeń klasy 8d. Zamiłowaniem Krzysia są szeroko pojęte sceniczne działania artystyczne, a wśród nich śpiew.

19.04.2023 r.  Krzyś reprezentował naszą Dwójkę podczas VII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 28  im. gen. J. Kustronia w Bielsku-Białej oraz Dom Kultury w Hałcnowie. W konkursie udział wzięło 20 uczestników, skupiając dzieci i młodzież nie tylko z naszego miasta, ale i Nysy, Knurowa czy Rudzicy. Wokaliści startowali w dwóch kategoriach – klas 3-5 oraz 6-8. Młodzi wykonawcy zdecydowanie upodobali sobie piosenki pop i hity obecnie królujące na falach radiowych. Krzysztof zaprezentował piosenkę ikony muzyki jazzu – Franka Sinatry Fly me to the moon. Wyróżnił się spośród rówieśników nie tylko wyszukanym gustem i smakiem muzycznym, ale i dojrzałością wokalną, czym ujął jurorów. Oprócz znakomitej aranżacji piosenki, nietuzinkowej barwy głosu Krzysia oraz znakomitego akcentu angielskiego, uczeń w środkowej części wykonał improwizację wokalną na motywach piosenki, co wskazuje na wysoką świadomość muzyczną naszego wokalisty. Wyszukane i brawurowe wykonanie piosenki przyniosło wielki aplauz publiczności i I miejsce w konkursie przyznane przez jurorów.

Serdecznie gratulujemy Krzysiowi i wierzymy, że to kolejny krok w karierze artystycznej!