Wyśpiewany sukces

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Wyśpiewany sukces

2016-01-18

Styczeń to miesiąc rozśpiewany. Ze wszech stron dobiegają melodie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Zespoły prześcigają się w interpretacjach i aranżacjach powszechnie znanych i lubianych utworów, lecz wszystkim przyświeca jeden cel, wyśpiewać radość z narodzin Dzieciątka.
W ślad za tradycją kolędowania i poszukiwaniem muzycznych przygód 15.01.2016 Zespół Wokalny MI – Rejki udał się na wokalne podboje do Domu Kultury w Komorowicach na IX Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Miejski Dom Kultury w Bielsku – Białej, Dom Kultury w Komorowicach oraz przez Diecezjalną Szkołę Organistowską – Szkołę Muzyczną II stopnia w Bielsku – Białej.
Pośród, aż 56 uczestników kolędowego Przeglądu podzielonych na dwie kategorie – solistów i zespołów, MI-Rejki stanęły w wokalne szranki z 16 zespołami w różnych przedziałach wiekowych. Wygórowany poziom artystycznych prezentacji nie przeszkodził zespołowi w uzyskaniu dyplomu z Wyróżnieniem i zagwarantował zaproszenie do wieczornego Koncertu Laureatów. Sukces cieszy tym bardziej, iż było to pierwsze konkursowe zmaganie zespołu. O wysokim poziomie występu może świadczyć fakt, że MI -Rejkowi artyści tworzą zespół dopiero od czterech miesięcy a już swoje umiejętności prezentowali na kolejnym wydarzeniu muzycznym.

Wszystkim wykonawcom Przeglądu serdecznie gratulujemy, a MI – Rejkom życzymy dalszego zapału i entuzjazmu ze wspólnego muzykowania.