XI edycja ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować dobiegła końca.

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » XI edycja ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować dobiegła końca.

2023-06-12

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy przygodę z kodowaniem i programowaniem. Uczniowie klas młodszych pod opieką p. Agnieszki Konickiej, Ewy Kocman oraz Agaty Stainberg brały udział już w XI edycji programu Uczymy Dzieci Programować.

Program edukacyjny Uczymy Dzieci Programować to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się dzieciom na każdym etapie ich życia. W programie Uczymy Dzieci Programować naukę kodowania traktujemy jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. W propozycjach aktywności przygotowanych przez autorkę programu p. Annę Świć zabawy około programistyczne wplatane były do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Kodowaliśmy offline lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych (Ozobotów/Genibotów) i sprzętu komputerowego.

Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka programowania jest dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą. Za sumienną pracę placówka dostała certyfikat.