XXVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » XXVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”

2020-11-07

Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Plastycznym.

Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

Tematyka prac powinna być związana z jak najszerzej rozumianym terminem Beskidy. Organizatorzy nie narzucają , jak i nie określają rodzajów stosowanych technik plastycznych pozostawiając w tym względzie pełną dowolność i swobodę twórczą. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju formy wyrazu plastycznego, słownego /tzw.„malowanie słowem”/ oraz muzycznego.

Rodzaje technik dotychczas stosowanych w konkursie; rysunek, szkic, akwarela, korzenioplastyka, rzeźba, makieta, malarstwo na szkle, bibułkarstwo, makrama, linoryt, fotografia, grafika komputerowa, filmy video, kolaż, poezja, relacje z wycieczek, opowiadania itd. itp.
Jedynymi wymogami ze strony organizatorów jest fakt, że prace nadsyłane na konkurs powinny być efektem samodzielnej pracy twórczej uczestników konkursu oraz nie mogą brać udziału w innych konkursach !!

Opis pracy winien być czytelny i trwale przymocowany do pracy, sporządzony wg. wzoru:
Imię Nazwisko autora wiek tytuł pracy placówka/miejscowość, Imię Nazwisko opiekuna
Opisane prace można składać w sekretariacie szkoły (budynek A) do 25.01.2021

Udział w konkursie jest równoznaczny z przekazaniem praw autorskich oraz wyrażeniem zgody autora pracy na jej publiczną prezentację oraz wykorzystanie w dowolny sposób przez organizatorów konkursu z zachowaniem przepisów RODO.