Z wizytą w Cieszynie

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Z wizytą w Cieszynie

2015-02-23

W dniu 23.02.2015 klasa 5c pod opieką pani Agnieszki Marczyńskiej i Doroty Mikocik gościła w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Przybyliśmy tam w ramach nawiązanej w tym roku współpracy międzyszkolnej.

Gospodarze powitali nas serdecznie, oprowadzili po budynku szkoły i przedstawili jego ciekawą historię. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych, podczas których uczniowie z klas piątych budowali z siebie pojazdy, między innymi kombajn czy czołg, poszukiwali swoich zwierzęcych współbraci naśladując ich głosy, a przede wszystkim wspólnie się bawili.

Kolejnym punktem naszej wizyty były zajęcia: matematyki, języka polskiego oraz języków: angielskiego i niemieckiego. Nasi cieszyńscy koledzy i ich nauczyciele zaprezentowali ciekawe lekcje dotyczące śnieżnej geometrii figur; sylwetki superbohaterów; niekonwencjonalnych sportów Irlandii, a także, co było nowością dla naszych piątoklasistów, podstaw języka niemieckiego.

Po trudach umysłu, coś dla ciała, czyli zaproszenie na smaczny obiadek w szkolnej stołówce, po którym wybraliśmy się na wspólny spacer po mieście. Młodzi cieszynianie oprowadzili nas po ciekawych zakątkach. Zobaczyliśmy między innymi Ewangelicki Kościół widoczny z każdej strony miasta, legendarną Studnię Trzech Braci, zabytkowe Wzgórze Zamkowe skąd rozciąga się piękna panorama miasta.

Pogoda nam dopisała, humory także.

Wyprawę uważamy za bardzo udaną (zakupy w szkolnym sklepiku Chrupek również :)

Czekamy teraz z niecierpliwością na wizytę cieszyńskich kolegów w naszej szkole - już niebawem. :)