Zawsze zielono, zawsze niebiesko

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » Zawsze zielono, zawsze niebiesko

2017-03-07

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XIX międzynarodowym konkursie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży  „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” Toruń 2017.

Organizatorem konkursu jest Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale:

- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie,

- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu,

- Urzędu Miasta Torunia

Temat: „Harmonijna różnorodność”

Różnorodność bogactwo życia na ziemi stanowią niezwykłości naszej planety. Mnogość form, kalejdoskop kształtów i kolorów, zróżnicowanie wielkości harmonijnie współpracują ze sobą, tworząc niezwykle spójny obraz otaczającej nas rzeczywistości. Ta fascynująca rozmaitość dotyczy nie tylko przyrody, świata roślin i zwierząt, ich naturalnego środowiska, różnych obszarów i stref klimatycznych, ale też naszego najbliższego otoczenia, naszych miast, domów,  naszych bliskich i znajomych, nas samych z naszymi wspomnieniami marzeniami.

Marzeniami także by harmonijnie współdziałanie człowieka i natury przyczyniło się do zachowania jej różnorodności, sprawiło że wokół nas będzie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” .

Format maksymalny do 100x70cm

Technika dowolna np. malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia

Każda praca powinna być opisana czytelnie, pismem drukowanym, wg wzoru umieszczonego w załączniku.

Prace należy składać do 21 kwietnia u p. Ewy Żydek