Zbiórka baterii

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Zbiórka baterii

2015-09-10

W Polsce rok rokrocznie sprzedaje się około 400 mln sztuk baterii i akumulatorów przenośnych, co przekłada się na 10 tys. ton, statystycznie jest to 10 szt./osobę. Każda, nawet najmniejsza bateria po zużyciu staje się odpadem niebezpiecznym. Zawarte w niej metale: cynk, lit, mangan, kadm, nikiel – mogą przedostać się do środowiska, zatruć glebę i wodę, a także nasze pożywienie! To dlatego polskie prawo zakazuje umieszczania zużytych baterii razem z innymi odpadami w tym samym pojemniku, a nakazuje ich selektywną zbiórkę. Nasza Szkoła kolejny rok z rzędu uczestniczy w zbiórce baterii, aby chronić środowisko.

O wrzucanie baterii prosimy do specjalnie przygotowanych pojemników znajdujących się na parterze szkoły i w świetlicy.