Zielona szkoła 2019

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Zielona szkoła 2019

2019-06-14

To już piąty rok z rzędu, kiedy uczniowie klas trzecich wyruszają nad morze i przygotowują się do zakończenia roku szkolnego, zamieniając szkolne ławy na piaszczyste plaże.

W tym roku miejscem docelowym zielonej szkoły była sprawdzona Pogorzelica – miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu. Aura, jak zawsze, sprzyjała naszym małym podróżnikom, dzięki czemu czas nieprzeznaczony na zajęcia dydaktyczne, można było spożytkować na korzystanie z licznych nadmorskich atrakcji. Przekopaliśmy więc plażę wzdłuż i wszerz, budowaliśmy zamki i kopaliśmy doły w piachu, a odważni brodzili nawet w wodzie. Były wycieczki po nadmorskich miejscowościach, rejs MOCNO bujającym statkiem, wizyta w motylarni, spacer po molo i długa wspinaczka na szczyt latarni morskiej! Nie można zapomnieć o gofrach i lodach, a tych dzięki szkolnej akcji „słodkie piątki”, było więcej niż jeden, czy dwa:) Już zazdrościmy przyszłorocznym trzecim klasom. Ahoj!