„Fotografia Dzikiej Przyrody 2015”, „Materia ciszy” Ewa Zawadzka

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » „Fotografia Dzikiej Przyrody 2015”, „Materia ciszy” Ewa Zawadzka

2016-04-05

Pierwszą wystawę tworzą prace z dorocznego konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year 2015”. Warto wspomnieć, że jest to najbardziej ceniony konkurs w zakresie fotografii natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazujący różnorodność i dramatyzm życia na Ziemi, a przez to pobudzający w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość.
Rokrocznie wystawa ta cieszy się wielkim zainteresowaniem oglądających-tak było i tym razem. Nasi uczniowie z zapartym tchem śledzili wspaniałe, wielobarwne i pełne życia fotografie dzikiej przyrody, które wzbudzały w nich chęć - niemal natychmiastowego - przeniesienia się w niektóre ukazane, niesamowite miejsca.
Druga z wystaw to indywidualny, autorski wernisaż Ewy Zawadzkiej prezentujący obrazy, grafiki i fotografie. Jego mottem jest łacińska sekwencja ”Sufficit unum lumen in tenebris” („Wystarczy jeden promień światła ,aby rozświetlić ciemności”). Sekwencja ta podkreśla niezwykłą rolę światła ,a zarazem mroku, obecnego w pracach artystki. Naprawdę warto ją było obejrzeć i przeżyć.
Zainspirowani tematem wystawy uczniowie z koła plastycznego postanowili w swych przyszłych pracach zaczerpnąć z zaprezentowanej twórczości autorki .