Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » „Posprzątaj po swoim psie” – nasi uczniowie „ambasadorami” proekologicznych zachowań

2016-03-29

Dzień 21 marca kojarzy się przede wszystkim z pierwszym dniem wiosny. W naszej szkole tę porę roku postanowiliśmy powitać w sposób wyjątkowy. Najlepszym prezentem w takim dniu, w którym przyroda zaczyna budzić się do życia jest… świadome zadbanie o środowisko. Robi się coraz cieplej i każdy chętnie wychodzi na długie spacery po parkach, lasach czy innych urokliwych miejscach. Niestety, nie wszyscy mają świadomość, że są to miejsca nie do końca bezpieczne, i to nie za sprawą porywaczy czy złodziei a …psich odchodów. Są one bowiem bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia a nawet…życia. Tak, to nie przesada – dla naszego życia! Zapytacie: „Dlaczego?” Dlatego, że wywołują groźne choroby takie jak toksokaroza czy bąblowiec.

Wagę problemu przybliżyli naszym uczniom aktorzy Teatru Lalek Banialuka, mający spore doświadczenie w różnych akcjach proekologicznych. Największą sympatię wśród młodych widzów wzbudził oczywiście główny bohater, czyli pies- kukiełka o imieniu Brudi. Jego „właściciel” sprawił natomiast niemało kłopotów, ponieważ początkowo zupełnie nie rozumiał potrzeby sprzątania odchodów po swoim czworonożnym przyjacielu. Możecie sobie wyobrazić co się działo! Na szczęście stopniowo dokonała się w nim przemiana i z pomocą widzów rozpoczęło się wielkie „sprzątanie”. Na koniec każdy uczeń otrzymał długopis oraz zestaw woreczków biodegradowalno - kompostowalnych, aby już od dziś zacząć dbać o nasze najbliższe otoczenie i o nasze miasto. Całości dopełniła krótka projekcja filmu na temat segregacji śmieci.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły są w pełni świadomi potrzeby usuwania psich nieczystości. Dzięki temu przyczyniają się do tego, by w naszym mieście żyło się łatwiej, przyjemniej, a przede wszystkim zdrowiej!

Zapraszamy do galerii.