„Rower Pomaga” – „Dwójka” w akcji

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » „Rower Pomaga” – „Dwójka” w akcji

2016-10-03

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, co znaczy przyroda i środowisko. Wiedzą również jak ważna jest troska o nie. Nie poprzestając jednak tylko na wiedzy teoretycznej, tym razem zachęcali siebie nawzajem i innych do jazdy na rowerze. W Bielsku-Białej funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich, a w całej Europie panuje trend przesiadania się na ten nieszkodliwy, nieemitujący spalin  środek transportu. Chcemy wspierać takie proekologiczne zachowania i przyczynić się do tego, abyśmy byli zdrowsi a wszystkim żyło się po prostu lepiej. Nie trzeba przecież tłumaczyć, jakie korzyści dla naszego samopoczucia  wynikają z jazdy na rowerze. A ruch i wysiłek zwiększa produkcję endrofin w organizmie, czyli tzw. hormonu… szczęścia! Co tu dużo debatować, krótko mówiąc : uczeń na rowerze to uczeń szczęśliwy! Warto wspomnieć, że akcja kończy się przekazaniem rowerów do domów dziecka czy świetlic środowiskowych. Oczywiście, na tym nie koniec, ponieważ już wiosną wyruszymy na szkolny Jubileuszowy Rajd Rowerowy… tym razem z rodzicami! Bo jak nie my, to kto?...:)