Zbiórka nakrętek

Programy i Akcje » Zbiórka nakrętek

Pomagamy = Zbieramy

 

Po raz kolejny organizujemy zbiórkę nakrętek!

 

Surowiec w postaci plastikowych nakrętek pomoże Szymonkowi, który wymaga rehabilitacji oraz zakupu kosztownej protezy dłoni.

 

Poniżej apel rodziców Szymona:

Szymuś przyszedł na świat jako wcześniak o bardzo niskiej masie urodzeniowej, która wynosiła zaledwie 1730 g. Przed narodzinami synka dowiedzieliśmy się o prawdopodobnej wadzie jego prawej rączki, niestety diagnoza potwierdziła się po porodzie – acheiria, czyli niewykształcona prawa dłoń. 

Obecnie zaleca się nam stały kontakt z chirurgiem dziecięcym, jak i uczęszczanie na zajęcia z rehabilitantem, które będą miały na celu nauczenie Szymonka posługiwania się niesprawną rączką. Niestety wada dłoni naszego synka jest wadą, której nie da się wyleczyć, można jedynie w późniejszym okresie zacząć stosować protezy dłoni. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy, które pozwolą nam stworzyć bezpieczne zaplecze finansowe na przyszły zakup protezy dłoni – zaczynając od prostych protez estetycznych, kończąc na kosztownej zaawansowanej protezie bionicznej, dzięki której dłoń stanie się funkcjonalna (będzie można chwytać i trzymać przedmioty, proteza reaguje na impulsy mięśni przedramienia). Uzbierane środki pozwolą nam również na niezbędne wizyty u specjalistów, jak i na stałą rehabilitację dłoni Szymusia. Za każdy gest wsparcia z Państwa strony, bardzo dziękujemy – rodzice.

 

Nakrętki można składać w budynku A oraz B do oznaczonego pojemnika, w terminie od 12.12do 16.12.2022r.

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło