Wiarygodna szkoła

Programy i Akcje » Wiarygodna szkoła

Z początkiem 2017 roku została uruchomiona kolejna edycja programu Wiarygodna Szkoła. Po rekrutacji placówek Ogólnopolskie Wyróżnienie w kategorii Szkoła Podstawowa otrzymała nasza Dwójka.

Program Wiarygodna Szkoła stanowi ranking najlepszych placówek w całej Polsce. Nadany Certyfikat jest gwarantem spełniania przez szkołę wysokich standardów edukacyjnych. Wyróżnienie otrzymaliśmy dzięki utrzymywaniu właściwego poziomu nauczania, osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce oraz na sprawdzianach kompetencji, posiadaniu odpowiedniej bazy lokalowej i zaplecza dydaktycznego, i zapewnianiu młodzieży bezpieczeństwa.

Celem programu Wiarygodna Szkoła jest stworzenie społeczności placówek spełniających najwyższe standardy edukacyjne i dydaktyczne. Program powstał z inicjatywy dyrektorów szkół i przedszkoli, stanowi podpowiedź dla rodziców i uczniów podczas wyboru odpowiedniej placówki. Certyfikat Wiarygodności jest potwierdzeniem wysokiego poziomu i skutecznego zarządzania szkołą.